Dokumenty w wersji elektronicznej w SafeFleet Portal

You are currently viewing Dokumenty w wersji elektronicznej w SafeFleet Portal

Dokumenty w wersji elektronicznej (e-dokumenty) w aplikacji SafeFleet Portal to funkcjonalność wychodząca naprzeciw przepisom Pakietu Mobilności.

Wśród regulacji Pakietu Mobilności są bowiem również i takie, które porządkują zasady okazywania dokumentów podczas kontroli drogowej. Kierowca może teraz skontaktować się z osobą zarządzającą flotą, aby uzupełniła brakujące dokumenty, w tym listy CMR. Oznacza to, że podczas kontroli można okazywać dokumenty w wersji elektronicznej. Do tej pory nie zawsze spotykały się z akceptacją służb. Co więcej, brak papierowych dokumentów wiązał się z poniesieniem dotkliwej kary.

Dokumenty w SafeFleet Portal

Aplikacja SafeFleet Portal, dla wygody użytkowników, ma funkcję przechowywania i okazywania dokumentów elektronicznych przez kierowcę. Nie ma konieczności kontaktu z osobą zarządzającą flotą. Jednak kierowca może zwrócić się do niej z prośbą o uzupełnienie dokumentu, gdyby podczas kontroli nie był widoczny w systemie. 

Limitowany dostęp do dokumentów

Dokumenty można przypisać zarówno do kierowcy, jak i do samochodu. Dostęp do dokumentów nadaje osoba zarządzająca flotą, co ogranicza ryzyko posługiwania się nimi przez osoby niepowołane. 

Szybko i wygodnie

Dostęp do dokumentów zgromadzonych na serwerach SafeFleet jest szybki i wygodny. Można je przyporządkować do określonych kategorii, w tym aktualne i historyczne, a do kategorii dodawać załączniki. Nie ma ograniczeń pod względem liczby kategorii. 

Co wykazać musi przewoźnik

Podczas kontroli, tak jak do tej pory, przewoźnik musi przedłożyć dokumenty informujące o zakresie przewozu międzynarodowego i kabotaży. Dochodzi do tego obowiązek okazania dokumentów obowiązujących cztery dni przed wjazdem do danego kraju.

Zobacz także:

Pakiet Mobilności – zmiany od 21 lutego

Bezpieczne hasła w SafeFleet