Wyznaczanie trasy przejazdu

Optymalizacja przejazdu floty

Wyznaczanie trasy przejazdu w SafeFleet

Wyznaczanie trasy przejazdu

Wyznaczanie trasy przejazdu to jedna z najważniejszych funkcji współczesnego monitoringu GPS.

Urządzenie SafeFleet monitoruje pojazd. Wiadomo, gdzie jest, jaką trasę przemierza i kiedy dotrze do określonego celu podróży. Zanim jednak dotrze, musi wyruszyć, a zanim wyruszy, trzeba wyznaczyć mu trasę przejazdu.

Trasa najlepiej dobrana

Wyznaczanie tras

Wyznaczanie i zmiana trasy, czyli inaczej mówiąc optymalizacja przejazdu, sprzyja efektywnemu korzystaniu z floty. A jak pojawia się słowo efektywność, to dotyczy ono kosztów – im sprawniej przebiega transport, tym koszty są niższe. Ma to też znaczenie dla wizerunku firmy – kojarzona jest wówczas z wysoką jakością współpracy.

Trasa najlepiej dobrana to taka, która zapewnia przejechanie jak najwięcej kilometrów jak najszybciej i jak najpłynniej – by ograniczyć spalanie i zużywanie się pojazdu. A paliwo jest bezcenne. Właściwy dobór trasy otwiera też możliwości zrealizowania większej liczby zleceń, czyli maksymalnego wykorzystania przestrzeni ładunkowej przy jednoczesnej redukcji pustych przejazdów.

Wyznaczanie tras

Wyznaczanie trasy przejazdu

Trasę wytyczamy w oparciu o różne kryteria, które są dla nas w danej chwili istotne. Określenie “w danej chwili” jest tu nieprzypadkowe, gdyż w trakcie pokonywania tej trasy mogą pojawić się różne okoliczności mające wpływ na czas dojazdu.

W SafeFleet planowanie trasy jest wygodne. Czy to na początku – jeszcze przed wyjazdem – czy w trakcie podróży trasę można modyfikować i przesyłać kierowcy. Do wyboru są różne opcje. System monitoringu GPS ułatwia planowanie, oferując dostęp do raportów z przebytych tras, stylu jazdy kierowców, a także innych informacji zebranych z pojazdów.

Optymalizacja tras

Kontrola SafeFleet

Mówiąc o wytyczaniu tras, nie sposób nie wspomnieć o wypełnianiu przez system monitoringu SafeFleet kluczowego zadania. To zadanie to kontrolowanie, w jaki sposób przewóz jest realizowany. Monitoring SafeFleet analizuje styl jazdy kierowcy, czas pracy, a także wysyła powiadomienia, jeśli pojawią się zdarzenia niepożądane, np. opuszczenie korytarza czy też – w przypadku maszyn budowlanych – strefy pracy. Ułatwia to podjęcie odpowiednich działań przez osobę nadzorującą firmową flotę.

System SafeFleet to profesjonalne i przyjazne w obsłudze narzędzie do zarządzania flotą pojazdów i maszyn. Czytelne raporty wspomagają planowanie następnych tras, efektywne wykorzystanie floty i czas pracy kierowców.

Zapraszamy do kontaktu. Wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie.