Automatyczny pobór opłat drogowych na Węgrzech

HU-GO

Pobór opłat na Węgrzech

Monitoring GPS SafeFleet oferuje automatyczny pobór opłat przez HU-GO na Węgrzech, wykorzystując do tego celu certyfikowane przez NUSZ i najlepiej na rynku działające urządzenie OBU One.

Powody, dla których warto wybrać OBU One

p

Certyfikowane urządzenie do poboru opłat w HU-GO

Certyfikat NUSZ, certyfikat CE, certyfikat eMark, certyfikat RAR, certyfikat ISO 9001, serwery w chmurze, certyfikat business continuity & disaster recovery.

p

Dodatkowe możliwości dostępne od ręki

Karta SIM z transferem danych w Unii Europejskiej, wielojęzykowe Call Center 24/7 (angielski, węgierski, niemiecki, rumuński, polski), zmiana liczby osi z aplikacji.

p

Łatwy zakup bez ukrytych kosztów i podatków

24 miesiące gwarancji, dostęp do tworzenia raportów: arkusz podróży, arkusz czasu pracy, geostrefy, zużycie paliwa, podróże i inne.

p

Montaż i wsparcie

Zainstaluj OBU One, a my zapewnimy wsparcie w założeniu konta w HU-GO.

Ważne!
Upewnij się, że wstawiony został odpowiedni OBU PIN i OBU ID na koncie HU-GO, zanim auto dotrze do Węgier. Nie zapomnij! Niedopatrzenie grozi otrzymaniem kary. Skontaktuj się z nami, by uzyskać szczegóły!

Rejestracja

Opłaty drogowe na Węgrzech (HU-GO)

Pobór opłat na Węgrzech

Na Węgrzech obowiązuje rejestracja oraz rozliczanie opłat drogowych przy wykorzystaniu urządzeń pokładowych. Elektroniczny system HU-GO pobiera kwotę proporcjonalnie do przejechanej odległości oraz rodzaju drogi (autostrada, szybkiego ruchu, główna).

Opłaty drogowe na Węgrzech dotyczą części odcinków całej infrastruktury drogowej, a obowiązek ich uiszczania dotyczy pojazdów o masie powyżej 3,5t, które mogą płacić nowy podatek drogowy HU-GO korzystając z dwóch możliwości:

 

OBU (On-Board Unit)

Pobór opłat na Węgrzech

OBU to znacznie wygodniejsze rozwiązanie. OBU One oferowany przez SafeFleet wskazuje aktualną pozycję pojazdu, a system automatycznie nalicza opłatę drogową.

Nie trzeba się martwić, jeśli cel podróży zostanie zmieniony, co wiąże się z opuszczeniem zaplanowanej wcześniej drogi. Można bez żadnych konsekwencji jechać dalej. OBU One to urządzenie certyfikowane przez NUSZ – węgierskiego poborcę opłat i może być także używane do śledzenia auta za pomocą GPS.

 

Bilety

Pobór opłat bilet

O biletach trzeba pamiętać przed przejazdem, a do tego wcześniej zaplanować trasę, której przebiegu nie można zmienić.

Bilet należy kupować na jedną część podróży, a każdy jest ważny 2 dni kalendarzowe. Za każdym razem trzeba podać dane osobowe oraz pojazdu. Dostępne są tylko na stacjach paliw albo przeznaczonych do tego celu kioskach. Płacić można wyłącznie za pomocą karty.