Opłaty drogowe w Bułgarii

Opłaty drogowe Bułgaria rozwiązuje za pomocą systemu BGTOLL.

Opłaty drogowe Bułgaria

Opłaty drogowe w Bułgarii

Opłaty BGTOLL dotyczą pojazdów o dmc powyżej 3,5 t, kategorii M2, M3, N2 i N3 (samochody ciężarowe i autobusy), które przejeżdżają przez terytorium kraju. Obowiązują na odcinkach dróg o całkowitej długości 3 115 km, w tym 803 km autostrad i 2 312 km dróg pierwszej klasy. Pozostałe drogi są bezpłatne.

Wysokość opłat zależy od rodzaju samochodu, liczby osi, normy emisji spalin i przejechanego dystansu. Poprzednio rozliczenia uwzględniały czas przejazdu, a dokonywało się ich za pomocą winiety.

Automatyczne opłaty drogowe

BGTOLL z SafeFleet

Z urządzeniem OBU One SafeFleet bułgarskie opłaty drogowe są proste i wygodne. Pobierane są automatycznie z karty i mogą być kontrolowane przez przez administratora floty. Użytkownik wybiera dowolną trasę przejazdu. Nie musi planować jej z wyprzedzeniem, nie musi też się jej trzymać. W każdej chwili może zjechać i powrócić lub też pojechać inną. System rozpoznaje płatne odcinki dróg i je opłaca.

Dwukierunkowa komunikacja

Wykorzystaj aplikację OBU1 Driver

OBU1 Driver to aplikacja dostępna w Google Play i App Store. Na bieżąco dostarcza informacji na temat pracy urządzenia i statusie kredytu. Można w niej zaktualizować dane na temat pojazdu (liczba osi, masa całkowita itp.) po załadowaniu lub rozładowaniu. Wysyła powiadomienia, gdy OBU jest w trybie offline lub nie działa prawidłowo, a także gdy na koncie BGTOLL zabraknie wystarczających środków na opłacenie przejazdu.

safefleet

Kontrole i mandaty

Kontrole na bułgarskich drogach realizowane są przez bramownice oraz pojazdy sprawdzające prawidłowość wniesienia opłat. Jeśli auto objęte obowiązkiem opłaty będzie poruszać się bez urządzenia lub z wyłączonym urządzeniem, lub bez innego dowodu zapłaty, system wykryje naruszenie. Wówczas taki pojazd zostanie zatrzymany przez patrol.