monitoring zużycia paliwa

monitoring zużycia paliwa

Kontrola spalania paliwa w pojazdach

Monitoring zużycia paliwa

Przyrządy i czujniki analizujące poziom zużycia paliwa dostarczają ważne informacje, na podstawie których można przeciwdziałać anomaliom. Monitoring GPS SafeFleet umożliwia dokładny pomiar zużycia i prezentuje dane w SafeFleet Portal.

Kontrola zużycia paliwa to pełne informacje o spalaniu, tankowaniu, sposobie jazdy, rozliczeniach kilometrów i ograniczenie ryzyka kradzieży paliwa.

Jak oblicza się zużycie paliwa?

Zużycie paliwa

Odczytywanie danych przez FMS

Jednostka telematyczna SafeFleet może być podłączona do standardowego interfejsu FMS pojazdu lub poprzez dodatkowy moduł VDI, który umożliwia odczyt danych o zużyciu paliwa bezpośrednio z komputera pokładowego pojazdu. To popularne rozwiązanie, ponieważ można zbierać takie informacje jak: poziom paliwa w zbiorniku, pokładowy licznik kilometrów, prędkość obrotowa silnika czy dane z tachografu.

Zużycie paliwa

Sonda

Instalacja w zbiorniku sondy cyfrowej, która mierzy i dostarcza dane o poziomie paliwa to jedna z najdokładniejszych metod pomiarowych. Oferuje nie tylko obliczanie zużycia na podstawie zmian poziomu paliwa, ale także ostrzega w przypadku nagłych zmian poziomu, które wskazują na kradzież lub zatankowanie paliwa.

Zużycie paliwa

Zestawienie tankowań

Ta opcja umożliwia pobieranie danych ze stacji benzynowych - tankowanie po tankowaniu. Jeśli firma korzysta z kart paliwowych, tankowanie od dostawców paliwa może być automatycznie importowane przez SafeFleet, a zużycie jest obliczane na podstawie odległości przebytej między jednym tankowaniem a kolejnym.

Zużycie paliwa

Szacowanie zużycia

Najprostsza metoda, która polega na wprowadzeniu danych z instrukcji obsługi pojazdu i obliczaniu zużycia na podstawie średnich wartości spalania podanych przez producenta auta. Główną zaletą tego sposobu jest małe skomplikowanie - nie wiąże się z dodatkowymi kosztami, nie wymaga żadnych dodatkowych prac przy samochodach.