Integracje API

Integracja API

Integracje z innymi aplikacjami

Integracje z innymi aplikacjami

Zarządzanie flotą wiąże się z wieloma wyzwaniami… Nowoczesne oprogramowanie powinno oferować możliwość integracji różnych funkcji czy aplikacji.

API pozwala na wymianę danych między zintegrowanymi aplikacjami. Dzięki SafeFleet Portal masz możliwość integracji systemów innych producentów w zsynchronizowany sposób, już w firmie wykorzystywanych. Wszystko to dla zapewnienia maksymalnej wydajności.

 

Jak to działa w SafeFleet?

Integracja API

SafeFleet API

Interfejs API SafeFleet wysyła informacje z portalu SafeFleet do zewnętrznej aplikacji za pomocą skryptów wprowadzonych przez klientów SafeFleet. Ta integracja jest niezwykle przydatna dla klientów, którzy mają własny system zarządzania lub system ERP i chcą przejąć z portalu SafeFleet różne informacje, które będą przechowywać w swojej aplikacji. Można np. wprowadzić pozycję pojazdu do innego programu, tak jak robią to integratorzy systemów GPS na potrzeby spedycji, np. Shippeo, Sixfold, Project44, Gefco. Są też inne połączone przez API aplikacje, które korzystają z różnych funkcjonalności, np. programy do wypożyczalni samochodów (dane dotyczące przebiegu, zużycia paliwa) Routing - planowanie łańcucha dostaw (pozycja, zatrzymanie w danym punkcie).

Integracja API

TimoCom i Trans.eu

Wiemy, jak ważne są giełdy ładunków i pojazdów dla klientów SafeFleet, dlatego proponujemy rozwiązania integrujące aplikacje TimoCom i Trans.eu. W ten sposób klienci mogą łatwiej znaleźć przewoźnika, a przewoźnicy są lepiej widoczni dla klientów. SafeFleet umożliwia przesyłanie aktualnej pozycji pojazdów i ich nazw do TimoCom. Klienci mają również możliwość połączenia swojego konta Trans.eu z urządzeniami SafeFleet.

Integracja API

Spedycje

Project44, Shippeo, Sixfold, Gefco to dostawcy aktualnych pozycji pojazdów. Łączą dane otrzymane z różnych systemów telematycznych, w tym dane generowane przez SafeFleet. W ten sposób firmy współpracujące z dużą liczbą przewoźników mogą łatwiej śledzić pojazdy, bez konieczności zmiany dotychczas używanego przez nich systemu telematycznego. Wszystkie niezbędne dane dotyczące towarów będą odbierane za ich pośrednictwem.

Integracja API

SafeMinder i inne integracje

Klienci korzystający z Microsoft Active Directory, po integracji z SafeFleet Portal, mogą uzyskać dostęp z tymi samymi danymi logowania, bez konieczności zapamiętywania przez użytkowników oddzielnego hasła do naszej aplikacji. Część klientów SafeFleet korzysta z aplikacji do zarządzania kosztami floty: konserwacja, mandaty, części zamienne, certyfikaty itp. W naszym pakiecie usług dodatkowych oferujemy aplikację SafeMinder, która wraz z aplikacją SafeFleet zaspokaja wszystkie potrzeby związane z zarządzaniem flotą, niezależnie od wielkości floty lub działalności.