Pakiet Mobilności w transporcie

Pakiet Mobilności w transporcie

optymalizacja-tras-przejazdu

Pakiet Mobilności 2022

Transport międzynarodowy regulowany jest przez zapisy Pakietu Mobilności. Monitoring SafeFleet pomaga spełniać nowe wymogi.

Pakiet Mobilności oznacza dla firm transportowych konieczność zmierzenia się z licznymi, nowymi wyzwaniami. Wśród nich są przepisy dotyczące wynagrodzeń kierowców. Płace mają być ustalane na podstawie minimalnej stawki obowiązującej w kraju, w którym realizowano usługę transportową.

safefleet

Czas pracy i wynagrodzenia

Przestrzeganie tych przepisów wiąże się z koniecznością dostępu do danych z przebiegu danej trasy. Tu z pomocą przychodzi monitoring GPS. System SafeFleet dostarcza dane na temat przebiegu trasy, w tym momentów przekraczania poszczególnych granic. Poza tym użytkownik ma dostęp do czasu pracy kierowcy czy też długości wykonywania przewozu. SafeFleet umożliwia też zdalne pobieranie plików .ddd z tachografu i karty kierowcy. Te dane służą wyliczaniu i wynagrodzenia kierowcy zgodnie z wytycznymi Pakietu.

Ten sposób pozyskiwania danych oszczędza czas i środki, gdyż nie wymaga powrotu pojazdu do bazy, a odczyt może odbyć się w dowolnym momencie. Przypominamy, że poziom wynagrodzeń zależy m.in. od poziomu płacy minimalnej w kraju, w którym usługę transportową kierowca zrealizował. Zwracamy też uwagę, że wyliczenia będą się od siebie różnić, w zależności od rodzajów transportów. W przypadku transportów kabotażowych i cross trade obowiązują płace jak w kraju wykonywania usługi, natomiast w tranzycie oraz bilateralnym z Polski i do Polski można oprzeć się na wynagrodzeniu obowiązującym w Polsce. Do tego dochodzą jeszcze delegacje i noclegi.

safefleet

E-dokumenty w SafeFleet Portal

Kolejną funkcjonalnością systemu SafeFleet są dokumenty elektroniczne (e-dokumenty) w SafeFleet Portal. Podczas kontroli drogowej można okazywać e-dokumenty, które do tej pory nie zawsze były przez służby akceptowane. Co więcej, brak papierowych dokumentów wiązał się z poniesieniem dotkliwej kary.

Zapraszamy do kontaktu z SafeFleet – przedstawimy szczegóły rozwiązań.