Rozwiązania GPS dla firm komunalnych

Monitoring GPS flot komunalnych

Wyposażenie warte rozważenia

Trochę szczegółów? Proszę bardzo

Komunikacja pomiędzy kierowcą i dyspozytorem, podział zadań lub pojazdów w podfloty, weryfikacja tras czy zużycia paliwa to tylko niektóre z aspektów, które towarzyszą na co dzień służbom komunalnym. GPS SafeFleet przychodzi z pomocą ich uporządkowania.

Jak to działa w SafeFleet?

icon

Baza klientów i punktów

GPS SafeFleet umożliwia dodawanie punktów na mapie, zlecanie i kontrolę realizacji zadań. Sprawdzasz efektywność ich wykonania, z uwzględnieniem czasu dojazdu, odjazdu, przebytej trasy, stylu jazdy.

icon

Wyznaczanie strefy pracy

Wykorzystaj funkcję Geofencing i przydziel ekipom strefę, w obrębie której powinny się poruszać. Wyeliminujesz w ten sposób nieuzasadnione wyjazdy poza wskazany obszar. Każde działanie odbiegające od normy będzie sygnalizowane alarmem e-mail lub sms. Funkcja Geofencing pozwala na weryfikację obszaru, po którym porusza się kierowca.

icon

Podział na podfloty

Z SafeFleet monitorowanie dużej floty staje się łatwiejsze. Aplikacja pozwala na szczegółowe monitorowanie pojazdów oraz tworzenie podflot, w oparciu o obszar obsługiwany przez dane auta lub w oparciu o przynależność aut do działów przedsiębiorstwa.

icon

Monitorowanie pracy kierowcy

Na zużycie paliwa bardzo duży wpływ ma technika jazdy kierowcy. Dzięki aplikacji SafeFleet można wychwycić gwałtowne przyśpieszania, hamowania, kolizje drogowe, przekroczenia prędkości lub postój na włączonym zapłonie.

icon

Autoryzacja kierowcy

SafeTacho ułatwia rozpoznawanie kierowcy, w oparciu o kartę kierowcy włożoną do tachografu, i monitoruje czas pracy danego kierowcy. Dla pojazdów niewyposażonych w tachograf, a wykorzystywanych przez wielu kierowców, rozwiązaniem jest stosowanie pastylek iButton. Z ich pomocą można określić, którzy kierowcy mogą poruszać się wybranymi pojazdami na wybranym obszarze oraz rozpoznawać, który z nich w danym momencie prowadzi pojazd.

icon

Dwukierunkowa komunikacja z kierowcami

SafeFleet oferuje dwukierunkową komunikację z kierowcami przy pomocy aplikacji WhatsApp. W ten sposób można przesyłać zadania lub wiadomości o zmianach na trasie lub miejsca docelowego. Kierowca może odpowiedzieć bezpośrednio za pośrednictwem aplikacji zainstalowanej na swoim smartfonie.

icon

Czujnik otwarcia drzwi

SafeFleet zapewnia monitoring aktywności kierowcy na podstawie czujnika otwarcia drzwi. Pozwala zweryfikować, czy drzwi zostały otwarte w każdym ze wskazanych punktów.

icon

Monitorowanie zużycia paliwa

Kradzież paliwa mocno nadwyręża firmowy budżet. SafeFleet monitoruje zużycia paliwa przy pomocy narzędzi zintegrowanych z aplikacją: sondy paliwa, odczyt danych z FMS, import tankowań, czasu pracy silnika.

icon

Flota w dobrej kondycji

SafeFleet dba o stan pojazdów, ograniczając ryzyko awarii i związanych z nimi przestojów. Przypomina o serwisie pojazdów, badaniach technicznych, a także ubezpieczeniach.

icon

Integracja przez API

SafeFleet pozwala na łatwą integrację przy pomocy API z innymi aplikacjami używanymi w przedsiębiorstwie.