Dzień Drogowca i Transportowca

You are currently viewing Dzień Drogowca i Transportowca

26 kwietnia obchodzimy Dzień Drogowca i Transportowca.

Niech żyją drogowcy

W tym szczególnym dniu wszystkim drogowcom i transportowcom życzymy wszelkiej pomyślności, wytrwałości i satysfakcji z pracy. Drogowcom dodatkowo życzymy niekłopotliwych dróg, które szybko powstają i przez lata cieszą nienagannym stanem technicznym. Transportowcom dodatkowo życzymy, by zawsze dojeżdżali po tych drogach do celu i by wszelkie przepisy były po Waszej stronie.

Dzień Drogowca i Transportowca w dawnych latach

Święto oficjalnie ustanowiono w PRL. Debiut nastąpił 26 kwietnia 1963 r. Wówczas odbywały się uroczystości wręczenia sztandaru przechodniego Rady Ministrów i Centralnej Rady Związków Zawodowych (CRZZ) za współzawodnictwo zakładów zrzeszonych w transporcie i drogownictwie. Rok później, kiedy hucznie obchodzono jubileusz XX-lecia powstania PRL, uchwałą Rady Ministrów i CRZZ z 9 stycznia 1964 r. został oficjalnie ustanowiony Dzień Transportowca i Drogowca. Zanim do tego doszło, wspólne świętowanie drogowców sięga korzeniami do okresu międzywojennego, a być może nawet i wcześniej. Uroczystości z reguły przypadały na początku maja lub pod koniec lipca – w okolicach dnia św. Krzysztofa – patrona kierowców.

Źródło: GDDKiA, auto-swiat.pl

Polecamy rozwiązania SafeFleet dla firm drogowych i transportowych, które przyczyniają się do optymalizacji flotowych budżetów: https://safefleet.pl/dlaczego-my/.

.