System e-TOLL w SafeFleet

You are currently viewing System e-TOLL w SafeFleet

SafeFleet poszerzyła ofertę o system e-TOLL, po pozytywnym wyniku testów przejazdowych swoich urządzeń pokładowych ZSL.

Wybierz SafeFleet

Zarządzający flotą pojazdów, poruszających się po krajowych drogach, mogą już korzystać z usług SafeFleet w roli operatora systemu e-TOLL. To już kolejny – po węgierskim (HU-GO) i bułgarskim (BGTOLL) – automatyczny system poboru opłat drogowych w ofercie SafeFleet. Oferta dostępna jest zarówno dla dotychczasowych, jak i dla nowych klientów. W obu przypadkach warunkiem jej uruchomienia jest posiadanie urządzenia, które otrzymało certyfikację MF i KAS. Na liście urządzeń certyfikowanych oraz dopuszczonych do funkcjonowania w systemie e-TOLL są modele FMB120, FMB140, FMB630, FMB640 oraz FMT100. W trakcie certyfikacji jest jeszcze model FMB920.

Zalety ZSL

Urządzenie ZSL ma tę przewagę nad aplikacją proponowaną przez MF i KAS, że zużycie danych jest po stronie operatora. Nie drenuje również baterii telefonu, działając samoczynnie i automatycznie – mówi Jakub Wojda, prezes zarządu SafeFleet Polska. Automatyczny pobór opłat drogowych jest jednym z elementów całego systemu monitoringu GPS pojazdów. – Monitoringu, który bywa kojarzony wyłącznie ze śledzeniem pozycji pojazdu, a to tylko jedna z jego licznych funkcji. Mnogość funkcji sprawia, że monitoring możemy dostosować do konkretnych oczekiwań klientów, z niemal wszystkich branż – dodaje Jakub Wojda.

Elektroniczne regulowanie należności za przejazd po płatnych odcinkach dróg krajowych i zagranicznych to wygodne rozwiązanie. Usprawnia funkcjonowanie firm, przyczyniając się do oszczędności czasu i środków. Nie trzeba zatrzymywać się, by kupić bilet, ani pilnować, by nie zboczyć ze ściśle określonej trasy. Nie trzeba też obawiać się ukarania mandatem, gdy kierowcy jednak zdarzy się trasę opuścić. Z urządzeniem pokładowym ZSL podróżuje się dowolną trasą, korygując ją w zależności od sytuacji, a system sam nalicza odpowiednie opłaty. Warunek do spełnienia jest tylko jeden – wystarczająca ilość środków na koncie.

Na początek rejestracja

Aby automatycznie regulować opłaty za przejazd płatnymi odcinkami dróg w Polsce, należy najpierw zarejestrować się w systemie e-TOLL – online lub w stacjonarnej sieci Miejsc Obsługi Klienta – i przypisać w nim konkretne urządzenie do konkretnego pojazdu. Warto pamiętać, że do 30 września 2021 r. razem z e-TOLL będzie funkcjonował dotychczasowy system viaTOLL, a od 1 października 2021 r. już tylko e-TOLL.

Zobacz także:

e-TOLL. Im szybsza rejestracja, tym lepiej

Od viaTOLL do e-TOLL. Instrukcja

e-TOLL – ulga w podatku dochodowym