Przygotowanie pojazdu firmowego do zimy

You are currently viewing Przygotowanie pojazdu firmowego do zimy

Zimą Twój samochód jest wystawiony na ciężką próbę. Śliskie drogi, pogorszona widoczność, stan opon, akumulatora, hamulców… Twój sprzęt przeżywa trudne chwile. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka porad na tę porę roku, aby nic Cię nie zaskoczyło.

Przewiduj podróż i kontroluj swój samochód

Zima to pora roku, kiedy Twój pojazd będzie wymagał największej uwagi. Sprawdź ogólny stan auta, zanim oddasz go do użytku lub sam pojedziesz w trasę!

Sprawdź opony

Sprawdź, czy opony są w dobrym stanie i czy ciśnienie jest odpowiednie do warunków pogodowych. Zmierz ciśnienie w 4 oponach na zimno i nie wahaj się dodać 0,2 bara do zalecanego ciśnienia w przypadku, gdy na dworze panują bardzo niskie temperatury. Na zimowe wyprawy wybieraj opony zimowe, nie wielosezonowe. Są przystosowane do zimna i zagwarantują Ci lepszą przyczepność na drodze.

Sprawdź hamulce i amortyzatory

Hamulce i amortyzatory są niezbędne dla Twojego bezpieczeństwa na zaśnieżonych lub zamarzniętych drogach. Zimowe warunki nie są ich sprzymierzeńcem. Ze względu na chętnie używaną przez drogowców sól, wiele elementów układu hamulcowego jest narażonych na korozję, a przez to na spadek skuteczności działania. Sam płyn hamulcowy warto wymienić, jeśli dawno tego nie robiliście. Zbyt duża ilość wody w płynie negatywnie wpływa na jego właściwości.

Sprawdź akumulator

Zimno jest wrogiem numer jeden akumulatora. Przed wyjazdem sprawdź, czy akumulator jest prawidłowo naładowany i czy nie jest za stary. Nie wahaj się zlecić jego przetestowania przez profesjonalistę i skorzystaj z okazji, aby sprawdzić również swój układ zapłonowy i paliwowy. Upewnij się, że oświetlenie działa prawidłowo. W zimie widoczność pozostawia dużo do życzenia, dlatego tak ważne jest, aby dobrze widzieć i być dobrze widzianym.

Uważaj na wycieraczki

Nie ruszaj w drogę, zanim nie upewnisz się, że wycieraczki są w idealnym stanie. Zachowaj ostrożność i nie uruchamiaj wycieraczek na zimno na zamarzniętej szybie, ponieważ grozi to ich uszkodzeniem. Zawsze używaj ściągaczki i odmrażacza przed ich uruchomieniem.

Nie zapomnij też sprawdzić, czy w zbiorniczku masz zimowy płyn do spryskiwaczy. Letni zamarznie już przy niewielkim przymrozku, a to może nawet doprowadzić do awarii pompki spryskiwacza.

Ruszaj w drogę z SafeFleet

Zaplanuj, aby zawsze mieć przy sobie ciepłe ubrania, koc, wodę i jedzenie. Pozwolą Ci bezpieczniej i wygodniej czekać, jeśli utkniesz z powodu awarii lub innego zdarzenia na drodze.

Zoptymalizuj swoje trasy – monitoring GPS pojazdów z SafeFleet

Sprawdź z wyprzedzeniem trasy, którymi pojadą Twoi kierowcy lub Ty, i wybierz takie, które są mniej podatne na wpływ warunków pogodowych i mają mniejszy ruch. Z aplikacją SafeFleet możesz też analizować styl jazdy kierowców w niesprzyjających warunkach oraz kontrolować zużycie paliwa. Dodatkowo jedną z ważniejszych funkcji zimą w transportach, jest możliwość sprawdzania temperatury przewożonych towarów – czujniki poinformują Cię o każdym odstępstwie od normy. Dzięki temu towar nie ulegnie uszkodzeniu.

Skontaktuj się z nami – SafeFleet monitoring pojazdów GPS – a udzielimy Ci niezbędnych informacji na temat aplikacji i możliwości, jakie może ona dać Tobie i Twojej firmie.