e-TOLL od SafeFleet dla pomorskiego muzeum PRL

You are currently viewing e-TOLL od SafeFleet dla pomorskiego muzeum PRL

Wspólne pasje

W SafeFleet nie brakuje miłośników motoryzacji, tej współczesnej i tej z minionych lat, dlatego nawiązanie współpracy z Pomorskim Okręgowym Muzeum PRL w Sępólnie Krajeńskim (POM) wywołało u nas entuzjastyczne reakcje.

Nie ma takiego drugiego muzeum PRL

– Nie ma drugiego takiego muzeum – mówi Marcin Gulka, dyrektor placówki i nie sposób się z tym nie zgodzić. Otacza nas rzeczywistość, która wywołuje wspomnienia bądź ma niezwykłą wartość poznawczą. Pojazdy, a w zasadzie część motoryzacyjna, stanowi istotną część zgromadzonej kolekcji, a ich widok zapiera dech. Jak może być inaczej, kiedy przechodzi się obok 2 Fiatów 126p, 5 Żuków (z paką, TOR, strażak, TIR, ze “Zmienników”), 3 Fiatów 125p (milicja, pogotowie, TAXI WPT 1313), Autosana H9, Stara 200, Stara 25, VW LT45, Wołgi, 2 Tarpanów, Lancii Themy (tej rządowej), Melexa, przyczepki Skiff M2, Niewiadowa N126, Trabanta kombi, Mercedesa 814D lawety…

e-TOLL dla Mercedesa 814D

Wymieniona na końcu poprzedniego akapitu laweta na podwoziu Mercedesa 814D to ogniwo, które łączy pomorskie muzeum PRL z SafeFleet. – Wyposażamy Mercedesa w urządzenie GPS FMT100, za pomocą którego będzie można automatycznie opłacać e-TOLL, poruszając się po płatnych drogach w Polsce – mówi Jakub Wojda, prezes zarządu SafeFleet. A samochód tych kilometrów pokonuje sporo. – Jest wykorzystywany do transportu naszych eksponatów na różnego rodzaju imprezy, plany filmowe, a także do zwożenia nowych eksponatów – mówi Marcin Gulka.

Świadomość, że jest się współczesną częścią historii, że można ją wspólnymi siłami pielęgnować, jest dla SafeFleet niezwykle budująca. Zachęcamy do odwiedzin POM PRL.

Zobacz także:

Monitoring GPS oczami klienta…CKT PORT Katamaranów

Monitoring GPS oczami klienta… Trans Południe

Urządzenie pokładowe oczami klienta… AutoAndreas