Rozważnie i bez pośpiechu na Wszystkich Świętych

You are currently viewing Rozważnie i bez pośpiechu na Wszystkich Świętych

Rozważnie i bez pośpiechu na Wszystkich Świętych to coroczny apel, który nie traci na aktualności. To my, uczestnicy ruchu, mamy największy wpływ na bezpieczeństwo. 

Jesienne warunki poruszania się  

Deszcz, mokra nawierzchnia, liście, niższe temperatury – to główne czynniki wpływające na wydłużenie drogi hamowania. Zwracajmy uwagę na znaki ograniczenia prędkości – nie lekceważmy ich. Jeśli warunki na drodze pogarszają się, zwolnijmy jeszcze bardziej. Zachowajmy odpowiedni dystans od poprzedzającego pojazdu, nie włączajmy przednich i tylnych świateł przeciwmgłowych, jeżeli przejrzystość powietrza jest tylko w niewielkim stopniu ograniczona. Zdrowy rozsądek powinien być naszym najważniejszym doradcą.

Auto w dobrej kondycji

Zanim wyruszymy na święto, zadbajmy o sprawność auta. Pamiętajmy też o sprawnych wycieraczkach, czystych reflektorach, kompletnym oświetleniu. 

Nie zawadzi zmienić opon na zimowe. To już ten okres, kiedy wahania temperatur mogą być spore, zatem na zmianie możemy tylko zyskać. I unikniemy kolejek, kiedy spadnie pierwszy śnieg, co sprowokuje większość użytkowników do odwiedzenia wulkanizatorów. 

Akcja Znicz

Zgodnie z tradycją, podczas świątecznych podróży na drogach w całym kraju policjanci będą prowadzić akcję “Znicz”. W ramach akcji będą kontrolować stan trzeźwości kierowców, przestrzeganie przepisów, czy też stan techniczny pojazdów. 

Zmieniona organizacja ruchu przy cmentarzach

Na drogach krajowych biegnących przy cmentarzach spodziewać się możemy zmienionej organizacji ruchu, najczęściej związanej z zakazem parkowania. Zachowajmy czujność.

Ograniczenia dla ciężarówek 

W okresie Wszystkich Świętych ograniczony będzie ruch pojazdów o dmc powyżej 12 ton. Zakaz będzie obowiązywał w całym kraju 31 października 1 listopada, od 18:00 do 22:00.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Przyłączamy się do wszystkich głosów, które podkreślają, że drogi to nie miejsce na wyścigi. Obowiązują na nich przepisy, do których należy się stosować. Nie chodzi o mandaty i punkty karne, tylko o nasze bezpieczeństwo. O to, by wyjechać i wrócić. Rozważnie i bez pośpiechu to naczelna zasada.

Podkreślamy też przy każdej okazji, że monitoring pojazdów gps jest tym elementem, który na bezpieczeństwo również ma korzystny wpływ. Widzimy, w jaki sposób się poruszamy i na tej podstawie możemy wyciągnąć wnioski, czy bezpieczeństwo ma dla nas największą wartość. Ze stylem jazdy wiąże się także stan naszego auta. Im łagodniej jeździmy, tym dłużej nam posłuży i tym mniej wydamy na nieprzewidziane naprawy. Zachęcamy do kontaktu z SafeFleet.