Monitoring GPS pojazdów dla biznesu

You are currently viewing Monitoring GPS pojazdów dla biznesu

Istnieje kilka korzyści dla firm ze śledzenia GPS pojazdów. Zwiększenie produktywności i zmniejszenie wydatków związanych z konserwacją, paliwem i karami to cele wpisane w planowanie każdej firmy. A jeśli chodzi o sprzedaż, posiadanie monitoringu GPS pojazdów i tym samym większej kontroli nad nimi wydaje się nieco bardziej skomplikowane niż jakiekolwiek inne zadanie. Zobacz w tym poście, dlaczego śledzenie pojazdów przyczynia się do zarządzania zespołem sprzedaży i odkryj, jak ta technologia pomaga zminimalizować koszty transportu i poprawić wydajność!

Śledzenie pojazdów dla firm, monitoring GPS pojazdów dla biznesu — do czego to służy?

Wiemy, że sukces firmy nie zależy wyłącznie od sprzedaży produktów. Kryje się za nim efektywna kontrola finansowa, organizacja procesów, jakość opieki, zarządzanie całym zespołem a także monitoring GPS pojazdów. Tak, również on.

Sektor komercyjny — monitoring GPS pojazdów

W sektorze komercyjnym potrzeba takiej kontroli jest jeszcze pilniejsza. Sprzedawcy, przedstawiciele i kierowcy spędzają długie okresy poza domem, podróżują w imieniu firmy do różnych miejsc i używają pojazdów do wykonywania codziennych czynności. A kiedy nie ma odpowiedniego zarządzania wszystkimi funkcjami, ważne jest, aby pamiętać, że firmy mogą z tego tytułu ponieść spore koszty.

Brak informacji uniemożliwia menedżerom kontrolę nad ilością zużytego paliwa, częstotliwością tankowań, czasem potrzebnym na wykonanie zadań lub sprawdzenie tego, czy pracownik przestrzega przepisów drogowych. Jeśli nawet firma może sprzedawać więcej produktów, może ponieść niepotrzebne wydatki, a to coś, co uniemożliwia jej rozwój i osiąganie lepszych wyników. Co więcej, ignorowanie zachowań, które mogłyby zaszkodzić reputacji marki, do niczego dobrego nie doprowadzi. Nikt tego nie chce… dlatego monitoring GPS pojazdów to dobre rozwiązanie!

Śledzenia pojazdów dla firm

Monitoring GPS pojazdów został opracowany w celu monitorowania kierowców, a także przekazywania ważnych informacji dla zarządzania przedsiębiorstwem oraz kontaktu z kierowcami w trasie. Technologia ma na celu pokazanie właścicielom prawdziwego stanu zdrowia ich samochodu, sposobu, w jaki jest użytkowany — analiza stylu jazdy kierowcy, jaka jest dokładna ilość paliwa — monitoring zużycia paliwa i wiele więcej!

Śledzenie pojazdów dla biznesu — dlaczego warto korzystać z monitorowania GPS pojazdów?

Chociaż monitoring GPS pojazdów jest już dobrze znaną technologią, wiele firm wciąż czuje się niepewnie przed dokonaniem tej inwestycji. Nie wiedzą, jak działa sprzęt, a nawet nie rozumieją, jak ważne jest używanie oprogramowania śledzącego w samochodach. Dlatego teraz pokażemy Ci niektóre korzyści płynące z nabycia tej technologii:

  • Zwiększa produktywność sprzedawcy — dzięki śledzeniu pojazdów firma jest w stanie zmniejszyć bezczynność wszystkich swoich kierowców. Stają się bardziej punktualni i bardziej produktywni podczas wykonywania swoich czynności. Sprzęt pozwala również kontrolować przebieg dnia.
  • Ogranicza koszty paliwa — prędkość, przebieg, styl jazdy, stan pojazdu to jedne z kwestii, które mogą mieć wpływ na wydatki na paliwo. W tym przypadku dzięki monitoringowi firma jest w stanie wiedzieć więcej na temat zachowania kierowców i kondycji pojazdów, a tym samym usprawnić zarządzanie transportem. Dzięki tym informacjom menedżerowie są w stanie opracować strategie eliminujące niepotrzebne wyjazdy na stacje benzynowe — co może znacznie obniżyć koszty.
  • Ogranicza ryzyko ukarania mandatem  — śledzenie pojazdów może zapobiec złym nawykom w korzystaniu z transportu. Kierowcy stają się bardziej świadomi (wiedząc, że są monitorowani) i rzadziej dopuszczają się naruszania przepisów.
  • Minimalizuje koszty utrzymania samochodusystem śledzenia pojazdów GPS pozwala właścicielowi dowiedzieć się, czy niektórzy pracownicy nie używają samochodu w niewłaściwy sposób. Agresywna jazda to nie tylko zagrożenie dla bezpieczeństwa, ale i szybsze zużywanie się pojazdu. A to oznacza wyższe wydatki na serwis. Dzięki dostępowi do informacji generowanych przez monitoring GPS pojazdów menedżerowie mogą edukować swoich kierowców, aby lepiej dbali o swoje pojazdy.

Monitoring GPS pojazdów dla biznesu przyczynia się do bezpieczeństwa Twojej firmy

Kierowcy zaczynają jeździć bezpieczniej, a ponadto są lepiej chronieni przed wszelkiego rodzaju problemami, które mogą mieć wpływ na samochód. Ponadto, po zainstalowaniu w pojeździe monitoringu GPS, technologia ta może pomóc w lokalizacji ofiar wypadku, a także w odzyskiwaniu mienia. Śledzenie pojazdów GPS dla firm pomaga też dobrać trasę dostosowaną do wykonania konkretnego zadania. Sprzyja to optymalizacji obsługi, a także wypracowaniu korzystnego wizerunku w oczach klientów. Popraw wiarygodność swojej firmy z monitoringiem GPS pojazdów

Przyzwolenie na niewłaściwe zachowania w ruchu drogowym może być problemem, który może zaszkodzić wiarygodności Twojej marki. Monitorowanie GPS pojazdów zapobiega takiemu niewłaściwemu postępowaniu. Czy wiesz, że monitorowanie GPS pojazdów jest potężnym sprzymierzeńcem dla firm? Nie tylko optymalizuje usługi i poprawia doświadczenie klientów, ale także zarządza zespołem sprzedaży i obniża koszty. Chroni również wszystkich pracowników i pomaga menedżerom zachować bezpieczeństwo inwestycji!