e-TOLL – im szybsza rejestracja, tym lepiej

You are currently viewing e-TOLL – im szybsza rejestracja, tym lepiej

Do 30 września e-TOLL funkcjonuje razem z viaTOLL, a potem już tylko e-TOLL. Szybsza rejestracja w nowym systemie pozwala lepiej się przygotować na zmianę

Okres przejściowy do 30 września

Do końca września dwa systemy funkcjonują równolegle. Od 1 października już tylko e-TOLL, a viaTOLL zostanie wygaszony 30 września.

Rejestracja w e-TOLL

Rejestrować się można na stronie etoll.gov.pl – REJESTRACJA. Należy wybrać urządzenie, przy użyciu którego będą przekazywane dane geolokalizacyjne do nowego systemu. Każdy kierowca będzie mógł wykorzystać do tego m.in. urządzenia OBU i ZSL (oferowane przez SafeFleet). 

Nie na ostatnią chwilę

Z rejestracją nie ma co czekać na ostatni moment. Dobrze jest mieć wystarczająco dużo dni, by przejść wszystkie procedury i zacząć korzystać z nowego systemu w najdogodniejszym dla siebie terminie. Jedną z zachęt jest ulga podatkowa na zakup urządzenia OBU/ ZSL (polecamy SafeFleet), która pozwala odliczyć od dochodu poniesione w 2021 r. koszty nabycia urządzeń OBU/ZSL (zakup, leasing) i ich utrzymania np. kosztów abonamentu. Do dyspozycji użytkowników jest sieć Miejsc Obsługi Klienta oraz całodobowa infolinia 800 101 101 lub + 48 22 521 10 10.

Dotychczasowi użytkownicy viaTOLL wyrejestrowując się z systemu muszą zwrócić urządzenie OBU. Po 30 września zwrot salda i kaucji będzie możliwy tylko na podstawie elektronicznego wniosku.

Opłaty e-TOLL od 24 czerwca

Od 24 czerwca 2021 r. w systemie e-TOLL można wnosić opłaty za przejazd ciężkim pojazdem po płatnych drogach krajowych oraz za przejazd pojazdów ciężkich i lekkich po płatnych odcinkach autostrad Konin-Stryków (A2) i Wrocław-Sośnica (A4). 

Źródło: etoll.gov.pl

Zobacz także:

Od viaTOLL do e-TOLL. Instrukcja