Czym jest monitoring GPS pojazdów do zarządzania flotą?

You are currently viewing Czym jest monitoring GPS pojazdów do zarządzania flotą?

Kontrolowanie swojej floty samochodów pozwala na obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności firmy. Określenie rzeczywistej lokalizacji odbywa się za pomocą sygnału satelity.

Oprócz rzeczywistej lokalizacji pojazdu będziesz miał dostęp do szeregu danych. Zużycie paliwa, styl jazdy kierowcy, czy też przebyta trasa nie będą tajemnicą. Dla kierowcy jest to też komfort psychiczny. Monitoring GPS zapewnia bezpieczeństwo przed kradzieżą lub podczas stłuczki. Możesz szybko zareagować i wysłać odpowiednie służby na miejsce zdarzenia.

Dla kogo monitoring GPS do zarządzania flota i kiedy to się opłaca?

Monitoring GPS SafeFleet nie jest skierowany tylko do dużych przedsiębiorstw. Małe floty pojazdów też cenią sobie kontrolę nad swoją flotą. Często powtarzającym się pytaniem na forach internetowych jest „czy warto kupić monitoring GPS?”. Jednak wiele osób podaje nieprawdziwe informacje, które nie są poparte doświadczeniem. System do monitorowania pojazdów i obiektów niesie za sobą wiele korzyści dla firmy.

Może przejdźmy do przykładu. Zużycie paliwa przy agresywnej jeździe wynosi 10 L/100 km. Kierowca przez tydzień zrobi około 600 km. Dochodzimy do wniosku, że spalono 60 L paliwa. Jednak przy ekologicznej i ekonomicznej jeździe kierowa, jest w stanie dojść do spalania około 8 L/100 km. Daje nam to oszczędność około 20 L w skali tygodnia. Przy miesięcznym czy nawet rocznym przebiegu wychodzą spore oszczędności. Dzisiejsze ceny paliw są naprawdę wysokie, więc paliwo jest towarem „na wagę złota”.

 

Jakie są zalety wykorzystywania monitoringu do zarządzania flotą GPS?

Systemy GPS przyczyniają się do zauważalnej redukcji kosztów. Nie jesteś jeszcze przekonany czy taka inwestycja będzie dla Twojej firmy korzystna? Poznaj zalety monitorowania swojej floty:

  • Uczciwi pracownicy na długie lata –  część kierowców nadużywa środków firmy i czasem może dojść do dużych ubytków paliwa. Kontrola pozwala na szybkie wyciągnięcie konsekwencji od nieuczciwego pracownika.
  • Zadbany samochód – gwałtowne przyspieszanie i hamowanie wpływa na szybsze zużywanie się podzespołów pojazdu, a co za tym idzie, na zwiększony koszt serwisu. Styl jazdy Twojego pracownika ma duże znaczenie. Możesz go analizować i wprowadzać odpowiednie zalecenia. 
  • Terminowość w dostawach – odpowiednie dobranie tras pozwoli Twojemu kierowcy na dostarczenie towaru na czas. Każde opóźnienie może wiązać się z wysokimi karami finansowymi.
  • Kontrola paliwa – system GPS pozwoli Ci na znaczące zmniejszenie kosztów.
  • Bezpieczeństwo kierowcy – podczas kradzieży będziesz mógł zdalnie unieruchomić pojazd oraz wykryć jego rzeczywiste położenie. Podczas wypadku możesz wysłać odpowiednie służby na miejsce wypadku i szybko pomóc swojemu pracownikowi w potrzebie.
  • Przydatne przypomnienia – nie wiesz, kiedy kończy się przegląd lub ubezpieczenie? System GPS od SafeFleet ma wbudowane specjalne alerty, które informują o nadchodzącym przeglądzie lub zapłaceniu składek ubezpieczeniowych

Najlepszy monitoring GPS pojazdów i maszyn

Zaopatrzenie swojej floty w system monitorowania GPS maszyn i pojazdów przyniesie wymierne korzyści nie tylko dla firmy, ale też ułatwi pracę kierowcy. Zastanawiasz się, gdzie znajdziesz odpowiedni system, który jest funkcjonalny i przejrzysty? Wybierz firmę SafeFleet! Wysoką jakość produktu potwierdzają opinię zadowolonych klientów.