Czy urządzenia do monitorowania GPS można zamontować w każdym pojeździe? Jak działa monitoring GPS SafeFleet?

You are currently viewing Czy urządzenia do monitorowania GPS można zamontować w każdym pojeździe? Jak działa monitoring GPS SafeFleet?

Monitoring GPS odbiera sygnał z satelity i w ten sposób możesz zobaczyć rzeczywistą lokalizację pojazdu. Potencjał monitorowania GPS pojazdów i maszyn jest jednak dużo większy. Dostajesz dostęp do raportów z przebytych tras. Wyciągając wnioski, będziesz mógł zwiększyć obroty firmy. Niektórzy przedsiębiorcy twierdzą, że po założeniu monitoringu GPS ilość zużytego paliwa zmniejszyła się o 20%. Przy dzisiejszych kosztach paliwa będzie to generowało naprawdę dużą oszczędność. Dla kierowcy jest to także komfort psychiczny. W razie nieprzewidzianej sytuacji można szybko zareagować i wezwać odpowiednie służby na miejsce.

Monitorowania GPS można użyć do pojazdów i maszyn

Kontrolowanie pojazdów nie jest tylko dostępne dla transportu. Możesz obserwować wyniki w innych branżach. Gdzie możesz użyć monitoringu GPS i zwiększyć wydajność swojej firmy?

Maszyny budowlane

Zarządzanie maszynami w firmie budowlanej jest bardzo ważne. Monitoring GPS ułatwia kontrolę, a także zapobiega kradzieżom. Szczególnie taka funkcja będzie przydatna, jeśli maszyny rozmieszczone są w różnych miejscach.

Ustawienie obszarów, w których dana maszyna może się poruszać, niweluje nieuprawnione przekraczanie terenu. W konsekwencji koszty oraz inne wydatki będą na dużo niższym poziomie. Sprawność maszyn budowlanych jest ważnym aspektem podczas wykonywania prac budowlanych – urządzenie SafeFleet pomoże utrzymać cały sprzęt w dobrej kondycji!

Służby komunalne

Komunikacja między pracownikiem a dyspozytorem często ułatwia pracę. Z pomocą urządzenia od SafeFleet skutecznie uporządkujesz swoją pracę. Stanie się bardziej efektywna. Przejrzysty interfejs, w którym będziesz mógł dodać odpowiednie punkty do bazy klientów i sprawdzać jaki czas został przeznaczony na przebycie danej trasy. Wykorzystaj też funkcję geofencing i ustaw obszar, na którego obrębie będzie poruszać się dana jednostka.

W ramach korzystania z monitoringu GPS dostajesz także dwukierunkową komunikację. Będziesz mógł wysyłać polecenia i zadania za pomocą aplikacji WhatsApp. Podobnie jak w porównaniu do innych branż masz wgląd do zużytego paliwa, przebytej trasy, czy też stylu jazdy danego kierowcy.

Dystrybucja

Monitoring GPS SafeFleet szczególnie ułatwia planowanie dostaw. Nie musisz martwić się, że Twoi kierowcy będą robili puste kilometry. Dostęp do rzeczywistej lokalizacji pojazdu pomaga kierowcom dotrzeć do różnych punktów krótszą i bardziej dostępną drogą. Takie zmiany będą widoczne pod względem zużytego paliwa. 

Transport i logistyka

System monitorowania GPS pojazdów i maszyn szczególnie pomaga w dostarczaniu dostaw na czas. Każde opóźnienie w transporcie niesie za sobą duże kary finansowe. Z urządzeniem od SafeFleet skutecznie przewidzisz korki na drodze i wybierzesz korzystną trasę. Dla kierowcy jest to też komfort psychiczny. W razie wypadku lub nieprzewidzianej sytuacji będziesz w stanie wezwać odpowiednie służby w bardzo szybkim czasie.

Oprócz tego SafeFleet zapewnia monitoring zużycia paliwa i styl jazdy danego kierowcy. W ten sposób możesz zachęcać swoich pracowników do ekologicznej i ekonomicznej jazdy. W późniejszym czasie przełoży się to na duże oszczędności finansów przeznaczonych na paliwo.

Monitoring GPS SafeFleet – wybierz wygodne rozwiązanie

Systemy służące do monitorowania rzeczywistej lokalizacji możesz zamontować w każdym samochodzie. Sprawia to, że zyskujesz większą kontrolę na swoją firmą, a to z kolei przekłada się większe zyski. Szereg opcji pozwala na zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom. Podczas kradzieży zdalne unieruchomienie pojazdu nie będzie najmniejszym problemem.

Monitoring GPS przydaje się też przy kontrolowaniu zużycia paliwa lub nieprzepisowej jazdy, która może prowadzić do poważnego wypadku. Na bieżąco możesz informować kierowcę o jego trasie i zachęcać do efektywniejszej jazdy.