Co to jest elektroniczny system poboru opłat drogowych? Co to jest BGTOLL, e-TOLL, HU-GO?

You are currently viewing Co to jest elektroniczny system poboru opłat drogowych? Co to jest BGTOLL, e-TOLL, HU-GO?

Korki na płatnych odcinkach dróg są zmorą dla wielu kierowców. Jednak jeśli zarządzasz flotą pojazdów, to możesz umieścić w nich monitoring GPS. Jak to działa? Wszystko opiera się na wbudowanych funkcjonalnościach. Masz wgląd do rzeczywistej lokalizacji pojazdu oraz innych danych – w zależności od Twoich preferencji. Mieści się w tym także automatyczne opłacanie przejazdów płatnymi drogami.

Wybierając elektroniczny system poboru opłat, będziesz w stanie zaoszczędzić znaczną część czasu. Przede wszystkim jest to też duża wygoda dla pracownika. Czas oczekiwania na automatycznych bramkach jest praktycznie zerowy. Dlaczego? Jest to możliwe dzięki specjalnie wyznaczonym pasom. Mogą się nimi poruszać tylko pojazdy, które mają dostęp do elektronicznego poboru płatności. Całość odbywa się szybko i sprawnie. Wystarczy tylko dojechać do szlabanu, następnie kamera odczytuje dane z tablicy rejestracyjnej i można ruszać dalej w trasę – trwa to dosłownie parę sekund.

BGTOLL, e-TOLL, HU-GO

W zależności, w jakim kraju znajduje się pojazd, to obowiązują inne metody elektronicznej płatności. Monitoring GPS zapewnia dokonanie zapłaty za przejazd w trzech różnych systemach.

BGTOLL

Przejazdy w Bułgarii są szybkie i wygodne. Firma SafeFleet posiada w swojej ofercie urządzenie OBU One. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednią trasę i możesz ruszać, nie martwiąc się żadnym mandatem. Całe urządzenie jest bardzo łatwe w montażu. Reszta odbywa się automatycznie. Podczas przejazdu płatnymi odcinkami pieniądze pobierane są z konta, więc bez problemu możesz zmierzać do celu. Oszczędzasz przy tym swój czas, a jak wiadomo, każde opóźnienie w transporcie wiąże się z wysoką karą finansową – skorzystaj z BGTOLL!

e-TOLL

System e-TOLL jest kolejną opcją, która zawitała w urządzeniach od firmy SafeFleet. Tym razem ta elektroniczna płatność obowiązuje na płatnych odcinkach tras w Polsce. Nie musisz już się martwić, że zapomniałeś kupić bilet. Wszystkim zajmie się urządzenie do monitorowania GPS pojazdów i obiektów. Nawet jeśli zdarzy Ci się zboczyć z trasy, to system odpowiednio koryguje wszystkie informacje i pobiera odpowiednią należność.

HU-GO

Monitoring GPS SafeFleet oferuje także płatności na Węgrzech, w tym w systemie postpaid – to efekt współpracy z firmą ETS EU. Wszystko odbywa się za pomocą certyfikowanego urządzenia OBU One. Po wybraniu odpowiedniej trasy wystarczy, że będziesz zmierzał do celu. Wszystkie płatności zostaną pobrane automatycznie z karty. Firma SafeFleet zapewnia pełne wsparcie w założeniu konta HU-GO, więc nie musisz się martwić, że zrobisz coś źle. 

Zalety używania monitorowania GPS pojazdów i elektroniczny system poboru opłat drogowych

Automatyczne pobieranie opłat za przejazdy drogowe niesie za sobą wiele korzyści.

  • Płynniejszy ruch – stanie w kolejkach na bramkach było udręką wielu kierowców. Teraz za pomocą systemu od SafeFleet możesz bez żadnych postojów przejechać przez płatny odcinek. Wszystkie należności są pobierane automatycznie, nie musisz się martwić, że zboczysz z trasy.
  • Większa kontrola nad flotą pojazdów – wszystkie informacje są przesyłane do systemu. Wszystko w jednym miejscu pozwala na efektywniejsze zarządzanie pojazdami, jak i oszczędność czasu. Teraz nie musisz szukać, w którym miejscu zgubiły się odpowiednie paragony, czy też bilety za przejazd.
  • Wygoda – z pewnością jest to duża wygoda i oszczędność dla firmy, ale też dla samego pracownika.

Firma SafeFleet stale wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów. Rozszerza na bieżąco ofertę, aby automatyczne płatności były dostępne dla wszystkich. Już teraz znajdziesz ofertę na przejazdy po płatnych odcinkach tras w Polsce, Bułgarii, czy na Węgrzech. Zainteresowany? Skontaktuj się z nami i spraw, aby przejazdy były komfortowe!