Bezpieczna majówka

You are currently viewing Bezpieczna majówka

Długi majowy weekend właśnie się rozpoczyna. W naszym wspólnym interesie jest, by majówka była bezpieczna. Bezpieczna majówka to udana majówka.

Jak co roku natężenie ruchu na drogach znacznie wzrośnie. Bezwzględnie powinny mu towarzyszyć rozsądek i koncentracja. Stosujmy się do ograniczeń prędkości, nie spieszmy się i nie ścigajmy z innymi. Trzymajmy się z dala od zderzaków samochodów, które są przed nami, nie popędzajmy też nikogo światłami i klaksonem. Zalecamy regularne przerwy na parkingach, by rozprostować kości i zaczerpnąć powietrza. To bardzo poprawia samopoczucie.

Majówka – bezpieczeństwo jest nasze

Prognozy pogody na najbliższe majowe dni przewidują, że warunki będą zmienne. A to znak, że czujność i ostrożność powinny być u nas na najwyższym poziomie. Bezpieczeństwo nasze i innych uczestników ruchu zależy przede wszystkim od nas. Jeśli wszyscy będziemy mieli tę świadomość, podróże będą o wiele bezpieczniejsze i przyjemniejsze. Bądźmy dla siebie życzliwi i pomagajmy sobie wzajemnie. 

Ograniczenie dla ciężarówek

Majówka to nie tylko wypoczynek, ale też praca. Dla flot korzystających z urządzeń SafeFleet, ale także innych, istotne jest, że ruch pojazdów o dmc powyżej 12t będzie ograniczony. Ograniczenia obowiązują w całym kraju 30 kwietnia i 2 maja od 18:00 do 22:00 oraz 1 i 3 maja, od 8:00 do 22:00.

Polecamy rozwiązania SafeFleet dla firm drogowych i transportowych, które przyczyniają się do optymalizacji flotowych budżetów: https://safefleet.pl/dlaczego-my/.

.